شفافیت و اطمینان از مجاز بودن بنگاه یکی از مهمترین کارکردهای سامانه سیما 724 است

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان با اشاره به کارکردهای مختلف سامانه سیما 724 گفت: شفافیت و اطمینان از مجاز بودن بنگاه یکی از مهمترین کارکردهای سامانه سیما 724 است.

محمد رضا حدادزاده در جلسه کمیته طراحی سامانه یکپارچه معاملات املاک سیما 724 با اشاره به حجم بالای پروندهای دادسرای استان در حوزه زمین و مسکن گفت: با طراحی سامانه یکپارچه معاملات املاک سیما  کارهای خوبی در حوزه ساماندهی حوزه زمین و مسکن در استان شروع شده و با مرجع قرار گرفتن سامانه سیما 724 در حوزه معاملات زمین و مسکن ، دست جاعلین و زمین خواران کوتاه تر می شود.

وی بر لزوم تبیین جنبه های مختلف سامانه سیما 724 تاکید کرد و افزود: این سامانه با حفظ محرمانگی اطلاعات طرفین معامله صرفا به دنبال ایجاد ثبات و ساماندهی در معاملات حوزه زمین و مسکن است.

حدادزاده با اشاره به دسترسی های ایجاد شده در سامانه یکپارچه معاملات املاک تصریح کرد: دسترسی به سامانه های مختلف خدمت رسانی شهری اعم از اداره کل ثبت اسناد و املاک و  شهرداری می تواند عامل جذب مردم و مشاورین املاک به این سامانه باشد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان تصریح کرد: البته جهت رفاه حال مردم اتحادیه مشاورین املاک بدون هیچ هزینه ای موظف به ثبت این قولنامه ها در سامانه سیما است.

وی  با اشاره به ممنوعیت صدور مجوز جدید برای متقاضیان مشاور املاک در استان گفت: پلمب بنگاه های غیرمجاز  با جدیت بیشتری با کمک اداره کل ثبت اسناد و املاک، پلیس اماکن و اتحادیه مشاورین املاک در حال انجام است به طوریکه در دو ماه گذشته ۳۰ مشاور املاک متخلف پلمب شده است.

حدادزاده در پایان بر لزوم اطلاع رسانی در خصوص کارکردهای سامانه سیما توسط دستگاه های مرتبط تاکید کرد و افزود: اصحاب رسانه نیز باید به نقش اطلاع رسانی خود در این حوزه عمل کنند و به مردم و مشاورین اطمینان دهند که به مرور با ارتقاء این سامانه دسترسی و استفاده از خدمات آن راحت تر خواهد شد.

کد خبر: 8
  تاریخ خبر : 1 دی 1399

ورود به سامانه